Zápal krvi

Zápal krvi

Zápal krvi je ľudový názov pre zápal lymfatických ciev, ktorý nie veľmi presne pomenúva ochorenie. Tento druh zápalu nepostihuje krv, ale miazgu (lymfu). Mätúco pôsobia najmä príznaky zápalu lymfatických ciev, keď sa telom tiahne červená čiara smerom k srdcu. Tento fakt dokáže mnoho ľudí veľmi vystrašiť.

Zápal lymfatických ciev však nie je životu nebezpečný a je pomerne jednoduch liečiteľný.

Tento druh zápalu je spôsobovaný  najmä baktériami, a to stafylokokmi a streptokokmi. Zriedkavejšie môže dôjsť k infekcii baktériami.

Pri zápale lymfatických ciev rozlišujeme dva druhy priebehu – akútny a chronický. Akútny zápal lymfatických ciev prebieha pomerne rýchlo. Infekcia sa šíri z miesta svojho zdroja (z kože, svalstva alebo z väzivového tkaniva) pozdĺž lymfatických ciev.

Zdroj infekcie môže byť vonkajší alebo vnútorný. Približne jedna tretina prípadov je spôsobená úrazmi, poškodeniami kože a podobne. Zvyšok má pôvod vo vnútorných abnormalitách, ako je napríklad natrhnutie väziva, svalu a podobne.

Chronický zápal lymfatických ciev sa objavuje po niekoľkých neúspešných liečeniach akútnych prípadov. Väčšina chronických prípadoch však vzniká po operáciách. Napríklad pri odstraňovaní nádoru sa často musí odstrániť aj množstvo lymfatických uzlín a ciev. Takto sa naruší tok lymfy v tele a jej následné hromadenie a zápaly.

Odporúčame aj:

  • Zápal hrtana Zápal hrtana je ochorenie horných dýchacích ciest, ktorý odborne […]
  • Zápal močových ciest Zápaly močových ciest spôsobujú problémy ľuďom na celom svete. […]
  • Zápal vaječníkov Adnexitída je odborný výraz pre zápal vaječníkov a vajíčkovodov. […]
  • Zápal krčka maternice Zápal krčka maternice je potenciálne veľmi nebezpečné ochorenie. […]
  • Zápal spojiviek Spojovka je priezračná membrána, ktorá pokrýva očnú buľvu od […]

Skúsenosti a názory:
Názor na “Zápal krvi

  1. Lora

    Ahojte. Prosim vás čo si myslíte mám zápal krvi, alebo niečo ine?Stretol sa s tým už niekto?Na tele hlavne sa mi začali tvoriť malé vyrážky. Po pár dňoch na nohách sa z vyrazok stali krvné zrazeniny a veľké fľaky. Inde len malé vyrážky. Veľmi ma to svrbi. Lekári zistili že alergia to nie je, a po týždni cítim že sa mi v krvi Niečo deje ako keby som mala otravu. Len keď spim v noci to začne inak nič. Cítim sa oslabená úplne, picha ma aj pri srdci, a teraz mi krvné zrazeniny zmizli a zostali len modriny. Teraz mi majú brat krv čo to vlastne znamená. Nechápem to a bojím sa o seba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.