Zápal močových ciest

Zápal močových ciest

Zápaly močových ciest spôsobujú problémy ľuďom na celom svete. Nejde o nič príjemné a táto porucha postihuje omnoho viac ženy ako mužov. Najčastejšie ide o ženy v reprodukčnom veku, kedy môže byť výskyt až päťdesiatkrát väčší ako u mužov. Aj keď ide viac menej o jednorázové ochorenie, ktoré sa po vyliečení už neobjaví, u niektorých ľudí sa môže vracať a to hlavne pri menštruácii, pohlavnom styku alebo prechladnutí.

Existuje množstvo faktorov, ktoré spôsobujú rozvoj tohto ochorenia. Okrem anatomických porúch močových ciest ide najčastejšie o baktérie z čriev. Tie sa v tráviacom trakte nachádzajú prirodzene a plnia dôležité funkcie. Ak sa však dostanú, napríklad nesprávnou hygienou po stolici, k močovým cestám spôsobia infekciu. Zápal močových ciest môže spôsobiť aj pohlavný styk alebo hormonálne zmeny počas menštruácie a treba spomenúť, že postihuje prednostne ľudí s oslabenou imunitou. Túto chorobu sprevádza niekoľko znakov a to hlavne nutkanie na časté močenie sprevádzané bolesťou, bolesť v podbrušku a symptómy podobné prechladnutiu. Liečba zahŕňa najmä užívanie antibiotík, pobyt v teple, oddych a dokonalú hygienu.

Medzi príznaky zápalu močových ciest patria hlavne bolesti pri močení a bolesti v oblasti genitálií.

Množstvo ľudí má pocit, že pri zápale močových ciest ide o jednoduché ochorenie. Nie je však tomu tak. Rozhodne ho netreba podceňovať a treba s ním účinne bojovať za pomoci odborníka, teda lekára.

Odporúčame aj:

  • Zápal stredného ucha Zápal stredného ucha predstavuje u detí, hneď po infekciách […]
  • Zápal močového mechúra Zápal močového mechúra sa prejavuje najskôr pálením pri močení. […]
  • Zápal krvi Zápal krvi je ľudový názov pre zápal lymfatických ciev, ktorý nie […]
  • Zápal hrtana Zápal hrtana je ochorenie horných dýchacích ciest, ktorý odborne […]
  • Zápal ľadvín Ľadviny sú súčasťou vylučovacej sústavy človeka. Podieľajú sa na […]

Skúsenosti a názory:
Názor na “Zápal močových ciest

  1. zuza

    so zápalom močového mechúra už som si užila svoje a nikdy to nebolo nič príjemné. Našťastie mi väčšinou zaberú voľne predajné prípravky z lekárne, takže nemusím chodiť k lekárke pre antibiotiká. Najčastejšie kupujem Uroval manosa akut, ten je podľa mňa najlepšie. Pred dvoma týždňami som zrovna zápal prekonala a zase som siahla po tomto produkte. Teraz cez jeseň a zimu ešte radšej beriem probiotiká, aby som posilnila imunitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.