Zápal svalov

Zápal svalov

Svaly tvoria pohybovú sústavu človeka a ich správna funkčnosť je nevyhnutná pre bezchybnú funkciu organizmu a pohodlný život človeka.

Zápal svalov je stav organizmu, kedy sú svaly, respektíve ich časť,  opuchnuté, stuhnuté alebo sú tieto svaly oslabené a rýchlo príde k ich únave. Takýto stav je zložité diagnostikovať, pretože všetky tieto príznaky sú iba prejavmi nejakého procesu v tele. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité podstúpiť odborné vyšetrenie, ktoré určí správnu diagnózu. Je nutné neriskovať a vyhnúť sa akýmkoľvek snahám o laickú diagnózu.

Jednou z mnohých príčin môže byť napríklad roztrúsená skleróza. Táto choroba je spôsobená nesprávnou  reakciou imunitného systému na jemu vlastné tkanivá. Ak príčinou nie je chybná reakcia imunitného systému, tak tomu je s najväčšou pravdepodobnosťou preťaženie organizmu pri športových alebo fyzicky náročných aktivitách. Takýto stav sa však bez komplikácii automaticky vráti do normálu v priebehu niekoľkých dní.

Počas liečenia zápalu svalov sa odporúča konzumovať limitované množstvo živočíšnych tukov. Veľmi pozitívny účinok má dostatok spánku, ktorý dokáže urýchliť celý proces regenerácie svalov. V takýchto prípadoch by mal človek venovať minimálne osem hodín denne spánku a vynechať akúkoľvek fyzicky náročnú činnosť zo svojho denného programu.

Odporúčame aj:

  • Zápal hrtana Zápal hrtana je ochorenie horných dýchacích ciest, ktorý odborne […]
  • Zápal čreva Tráviaci systém je nevyhnutný z hľadiska energetického zásobenia […]
  • Zápal bedrového kĺbu Bedrový kĺb patrí k najzaťažovanejším kĺbom ľudského tela. […]
  • Chronické zápaly Zápal je stav tkaniva v ľudskom tele, keď dochádza k jeho […]
  • Zápal mozgových blán Mozog je pre človeka,  spolu so srdcom a pľúcami, orgán, ktorého […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.