Zápal očí

Zápal očí

Oči sú pre človeka nevyhnutné pre procesy videnia. Zrak patrí k zmyslom, bez ktorých človek žije len veľmi ťažko, aj keď sa na to dá samozrejme zvyknúť. Zápal oka je proces, ktorý vo všeobecnosti postihuje strednú vrstvu oka, to znamená tú, ktorá je zodpovedná hlavne za výživu celého oka.

Zápal oka je sprevádzaný viacerými príznakmi. Ide hlavne o popraskané cievy v oku, čo im dodáva červený vzhľad. Oči môžu pri takomto zápale bolieť a videnie býva často krát zdvojené. Okrem toho sa môže vyskytnúť aj citlivosť na svetlo a bodky pred očami. Je dôležité aby človek, u ktorého sa rozvinú takéto príznaky, vyhľadal lekára a to hlavne v prípade, že bolesť neustupuje. Očný lekár spraví niekoľko testov. Zápal oka sa nesmie zanedbať, pretože neliečený, môže viesť k vážnym poruchám videnia. Takáto porucha môže byť vyvolaná viacerými patogénmi a to hlavne vírusmi, zriedkavejšie baktériami. Liečba zápalu očí zahŕňa kvapky, ktoré obsahujú steroidy na opuch a bolesť. Ak ide o bakteriálny zápal očí, pristupuje sa k antibiotikám. Okrem toho môžu čierne okuliare pomôcť znížiť citlivosť na svetlo.

Zápal očí je veľmi nebezpečné ochorenie, ktoré netreba za žiadnych okolností podceňovať. Ako náhle sa zjavia príznaky, treba vyhľadať lekára, pretože rýchla diagnostika a liečba je v tomto prípade pre zachovanie správneho videnia nevyhnutná.

Odporúčame aj:

  • Zápal okostice Okostica je vrstva tkaniva, ktorá pokrýva kosť zvonka. […]
  • Zápal hrdla Zápal hrdla patrí k pomerne bežným problémom a z času na čas […]
  • Zápal apendixu Slepé črevo alebo apendix je časť hrubého čreva, ktorá sa až […]
  • Zápal čreva Tráviaci systém je nevyhnutný z hľadiska energetického zásobenia […]
  • Zápal spojiviek Spojovka je priezračná membrána, ktorá pokrýva očnú buľvu od […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.